81 524 56 46 PON-PT: 11.00 - 19.00 SOBOTA: 10.00 - 14.00

Serwis nart

AUTORYZOWANY SERWIS NARCIARSKI I SNOWBOARDOWY FIRMY REICHMANN

Czy warto serwisować narty , snowboard?

Dobrze przygotowane narty to przyjemność z jazdy oraz nasze bezpieczeństwo.Każde nowo zakupione narty powinny zostać wyczyszczone i posmarowane, warto też sprawdzić poprawność działania wiązań - zgodność skali z rzeczywistymi siłami sprężyn. Narty po kilku dniach na stoku oraz po sezonie również wymagają przeglądu.

Dlaczego warto serwisować narty , snowboard w INTERSKI?

Doświadczenie w serwisowaniu nart, coroczne szkolenia, dostęp do najnowocześniejszych urządzeń oraz wieloletnia praktyka na stoku (wszyscy jeżdzimy na nartach sportowo i rekreacyjnie) pozwala na przygotowanie sprzętu na najwyższym poziomie. Narty serwisujemy standardowo lub na specjalne życzenie klienta np.przygotowanie sprzętu do zawodów narciarskich wg własnych preferencji.

Ile czasu trwa serwis nart, snowboardu w INTERSKI ?

Czas to pieniądz - dlatego sprzęt przygotowujemy dla Państwa z dnia na dzień !!!

 

 

Poniżej nasza oferta dotycząca serwisowania nart:

NAPRAWA ŚLIZGÓW

Używamy do tego profesjonalnych zalewarek firmy KT TECHNIC. Zaletą ich jest to, że wypełniają  tylko ubytki w ślizgu, a nie nadlewają całego ślizgu. Dzięki temu materiał naprawczy jest dobrze związany z podłożem narty , a właściwości trakcyjne ślizgu są niezmienione.
W przypadku poważniejszych ubytków np. przy krawędziach stosujemy tzw. wklejki czyli miejscową wymianę ślizgu. Służą do tego diamentowe wykrojniki oraz materiał naprawczy w postaci ślizgu identycznego z oryginalnym.

 

WYRÓWNANIE ŚLIZGÓW ORAZ NAŁOŻENIE ODPOWIEDNIEJ STRUKTURY NA ŚLIZG

Odpowiednio nacięta struktura na ślizgu gwarantuje dobry poślizg narty oraz polepsza jej walory trakcyjne (łatwość skręcania oraz dobre prowadzenie).

 Używamy do tego profesjonalnej maszyny firmy REICHMANN wyposażonej w ściernicę służącą do ostrzenia i wyrównywania ślizgu oraz w kamień ścierny służący do nacinania struktury, takiej jak na oryginalnych nowych nartach renomowanych firm. Odpowiednia szerokość ściernicy i kamienia 350 mm pozwala również na profesjonalną obróbkę desek snowboardowych. Maszyna posiada docisk pneumatyczny, co zwiększa precyzję obróbki. Cały proces szlifowania odbywa się w kąpieli chłodzącej, dzięki czemu wyeliminowana jest możliwość przegrzania ślizgów czy krawędzi.

 

OSTRZENIE I POLEROWANIE KRAWĘDZI (mechaniczne)

Dobrze naostrzona narta to płynność jazdy oraz trzymanie na twardym śniegu. Ostre i równe krawędzie to pewność na zmrożonym stoku oraz bezpieczeństwo. Dobrze wypolerowane krawędzie (bez struktury) pozwalają na łatwe zapoczątkowanie skrętu oraz utrzymują dłużej efekt ostrych krawędzi.

Narty ostrzymy i polerujemy pod odpowiednimi kątami używając do tego profesjonalnego urządzenia firmy REICHMANN - na takiej samej przygotowywany jest sprzęt dla zawodników Pucharu Świata.

OSTRZENIE  RĘCZNE

Ostrzenie ręczne wykonujemy na specjalne życzenie . Kąt ostrzenia krawędzi (bocznej i dolnej) jest wykonywany po wcześniejszym ustaleniu z klientem.

Narty ostrzymy ręcznie po wcześniejszym przygotowaniu na maszynie, wyrównaniu ślizgu i nałożeniu struktury.

OSTRZENIE RĘCZNE BEZ WCZEŚNIEJSZEGO PRZYGOTOWANIA NART NA PROFESJONALNEJ MASZYNIE JEST NIEPRAWIDŁOWE. !!!

SMAROWANIE MECHANICZNE

Wykonujemy przy użyciu nowoczesnej smarownicy BWM 350 firmy REICHMANN wykorzystującej technologię nadmuchu gorącego powietrza, która zabezpiecza narty/snowboard przed ewentualnym przegrzaniem smarowanych ślizgów. Wysoka wydajność urządzenia pozwala na stosowanie smarów o wysokiej jakości, które polepszają właściwości jezdne sprzętu.Używamy do tego w usłudze standardowej smarów uniwersalnych firmy TOKO.

SMAROWANIE RĘCZNE (NA GORĄCO)

Smarowanie ręczne również wykonujemy na specjalne życzenie, stosując nasze serwisowe smary lub smary klienta.

Przy smarowaniu ręcznym, smar głębiej penetruje ślizg w porównaniu do smarowania mechanicznego, w konsekwencji jest trwalsze  i może być rzadziej wykonywane.

Smarowanie ręczne ma sens przy stosowaniu lepszych smarów niż uniwersalne (np. molibdenowe,wysokofluorowe itp.) , lub przy zabezpieczeniu narty przed utlenianiem się ślizgu (np. po sezonie zimowym).

KOMPUTEROWA DIAGNOSTYKA WIĄZAŃ NARCIARSKICH

Używamy do tego profesjonalnego urządzenia firmy WALZHOLZ-HUBER.Służy nam do 2 celów: ustawiania siły wypięcia w nowych wiązaniach oraz kontroli działania używanych.

 Jedynie przy pomocy tego typu urządzenia można sprawdzić i skorygować, czy nastawy wiązań są właściwe do cech fizycznych użytkownika (waga, wzrost, długość podeszwy buta) i umiejętności.

Dokonując regulacji wiązań klient ma absolutną pewność, że w sposób maksymalny zadbał o swoje bezpieczeństwo. Dowodem na to jest wydruk komputerowy ważny przez 1 rok. Obecne standardy w tym względzie i wymagania firm ubezpieczeniowych stanowią, że brak stosownego dokumentu wykonanego na testerze wiązań może uniemożliwić nawet wypłatę odszkodowania.
Przetestowanie własnego sprzętu to wymóg bezpieczeństwa i profilaktyka przed bezdusznością ubezpieczyciela.


Dodatkowo oferujemy  naszym Klientom szereg dodatkowych usług dotyczących nart i snowboardów:

  • naprawa wyrwanej krawędzi – wstawianie nowej
  • montaż ochroniacza dziobów nart i snowboardu
  • naprawa rozwarstwień, uszkodzen mechanicznych, wyrwanych wiązań
  • inne nietypowe naprawy

                                         

Gwarancją jakości jest niemiecka precyzja maszyn REICHMANN.

 

Zapraszamy do naszego serwisu !!!

Partnerzy

Scott
Giant
Giant
Fisher
Dynastar
Rossignol
Dynastar
Rossignol
Scott
Scott
Giant
Fisher
Fisher
Dynastar
Rossignol
stockli
nordica
lange
Rossignol
dynastar
fischer
leki
goldwin
reusch