81524 56 46 PON-PT: 11.00 - 19.00 SOBOTA: 10.00 - 14.00

Co to jest bootfitting ?

Bootfitting to szereg czynności polegających na dopasowaniu masowo produkowanych butów narciarskich do indywidualnych potrzeb użytkownika. Buty ściągnięte z półki bardzo rzadko leżą na czyichś nogach perfekcyjnie, a znalezienie idealnych dla siebie bez pomocy specjalisty jest niemal niemożliwe.Zakres możliwości usuwania dyskomfortu w butach narciarskich jest bardzo szeroki. Usuwamy problemy w nowych i używanych butach.

Co można poprawić w butach narciarskich w INTERSKI?

- modyfikacja skorupy - odkształcamy termicznie skorupę w miejscach dyskomfortu np.wystająca kostka

- usuwanie luzów - obklejamy but wewnętrzny specjalną pianką w miejscach luzu

- frezowanie skorup - w twardych butach, gdzie modyfikacja termiczna jest nieskuteczna

- montaż lifterów - podkładek pod podeszwę buta w celu lepszego krawędziowania

- wygrzewanie wkładek THERMO

- wymiana uszkodzonych klamer

- wykonywanie termoformowalnych wkładek do butów marki FOOTBALANCE i SIDAS


Dobór butów narciarskich krok po kroku w INTERSKI.

1. Wywiad z klientem i dobór butów.

Klient udziela następujących informacji: ile waży, ile ma lat, jakie są jego umiejętności, jakie trasy preferuje, jakich nart używa. Bootfitter dokonuje pomiarów stopy - długości, szerokości, wysokości podbicia. Na postawie tych wszystkich danych przygotowuje kilka par butów. Klient przymierza buty wg wskazówek sprzedawcy, wybiera optymalne i wskazuje ewentualne miejsca ucisków.

2. Badanie na maszynie FootBalance

Bootfitter przeprowadza wnikliwą analizę stóp i postawy. Klient otrzymuje bezpłatnie na adres mailowy wynik badania wraz z opisem.

3. Wykonanie termoformowalnych wkładek do butów.

Wykonanie indywidualnych wkładek jest bardzo ważne, Spersonalizowane wkładki do butów bardzo często załatwiają problem odczuwania różnego rodzaju dyskomfortu, ponieważ korygują wiele wad postawy, które bywają ich bezpośrednią przyczyną.

Zalety użytkowania wkładek FootBalance:

Nacisk poprzez but na nartę odbywa się na cała powierzchnię stopy, a nie tylko w trzech punktach podparcia. W konsekwencji przekłada się to na: stabilność postawy, prawidłową sylwetkę, prawidłową prace szkieletu kostnego, rozluźnienie mięśni, a w przypadku butów narciarskich precyzyjne sterowanie nartą.

Wkładki FootBalance formujemy na gorąco do butów narciarskich i snowboardowych, ale również do rowerowych, tenisowych, biegowych oraz do codziennego użytkowania niezwiązanego ze sportem.

4. Termiczne dopasowanie  skorupy buta i linera (buta wewnętrznego)

Gdy mamy już umieszczoną indywidualną wkładkę w bucie, klient przymierza powtórnie buty. Miejsca ewentualnego ucisku bootfitter obkleja specjalnymi piankami  - linery lub skorupy butów wygrzewamy w specjalnym piecu w  odpowiedniej temperaturze i odpowiednim czasie.. Klient zaklada na nogi rozgrzane buty dopina klamry i spędza w nich kilkanaście minut. But wewnętrzny dopasowuje się do stopy.

5. Odbarczanie, szlifowanie, rozciąganie i inne zabiegi

Kiedy na tym etapie  klient nadal odczuwa dyskomfort, bootfitter dokonuje precyzyjnego oznaczenia miejsca ucisku, rozgrzewa skorupę buta w odpowiednim punkcie, a następnie wypycha od wewnątrz lub wyciąga od zewnątrz. W twardych butach sportowych, w których skorupa jest grubsza, stosujemy mechaniczną obróbkę frezarką .z kulowa końcówką.

Warto na koniec wspomnieć, że posiadamy w sprzedaży największą ilośc butów narciarskich w Lublinie, i mamy ambicje być najlepszym sklepem, w którym profesjonalnie dobierzesz buty narciarskie i w końcu poczujesz komfort na stoku. Nie zostawimy nikogo po kupnie buta bez pomocy, udzielamy gwarancji wygody ( każdy klient w ciągu jednego miesiąca od zakupu butów narciarskich może skorzystać bezpłatnie z usługi bootfittingu).

"Komfort i wygoda w butach narciarskich jest dla nas priorytetem, minęły czasy, w których but twardy sportowy ma być niewygodny, but narciarski jest najważniejszym z elementów stroju narciarza i ma być idealny" - mówi Marcin Rycaj- właściciel Interski, wielokrotny uczestnik zawodów narciarskich SL i GS, Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Amatorów - i dodaje - "Doskonale wiem jak to jest, gdyż  dla siebie buty zamawiam w ciemno w fabryce w Montabelunie ( buty komórkowe o twardości 180) i nie da się w nich wytrzymać ani chwili, ale po wspólnej pracy z Bootfitterem, buty stają się idealne, sztywne, dopasowane, a przy tym wygodne, a indywidualnie wykonane wkładki  FootBalance powodują że czucie śniegu  jest rewelacyjne"

Jeśłi pomyslisz o wygodnym bucie narciarskim - pomyśl o Interski !!!

 

 

Partnerzy

stockli
volkl
nordica
dalbello
Rossignol
dynastar
lange
Oakley
Scott
leki
reusch
xbionic
PFR